autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Tūrisma firmas iesaka nedoties uz Krimu

krima_turViens no lielākajiem izejošā tūrisma spēlētājiem Latvijas tūrisma tirgū Impro ceļojumi ir paziņojis, ka atceļ braucienus uz Krieviju, protestējot pret Krievijas politiku Ukrainā. Citiem tūrisma operatoriem šādas nostājas nav.
«Mums ir jābūt miera nesējiem,» uzsver tūrisma aģentūras Jēkaba ceļojumi direktors Uldis Alksnis, mudinot nejaukt politiku ar biznesu.

«Protestējot pret visu šizofrēniju, kas notiek Krievijā, Impro atceļ visus šā gada ceļojumus uz Krieviju,» teikts Impro ceļojumu twitter konta ierakstā. Kā biznesa portālam nozare.lv norāda kompānijas direktors Vilnis Klinovičs, atcelti visi plānotie braucieni uz Krieviju šajā gadā. Tas ir aģentūras protests pret notiekošo Krievijā un Ukrainā.

Šis lēmums skars vairāk nekā 100 klientu, kas bija pieteikušies uz sešiem braucieniem. Četri no tiem bija paredzēti uz Sanktpēterburgu, viens uz Kamčatku un viens uz Baikālu.

U. Alksnis NRA.lv atzina, ka pēc Impro paziņojuma arī uz Jēkaba ceļojumiem zvanījuši cilvēki, kas pauduši bažas, vai tik arī citi operatori neatcels braucienus, arī Jēkaba ceļojumi. «Klienti satraucas, zvana, prasa, vai vedīsim uz Baikālu un Sanktpēterburgu,» teic U. Alksnis. Nācies vien klientus mierināt, ka braucieni netiks atcelti. «Ja mums ir cilvēki, kur grib braukt uz Krieviju… Šādi mēs varam dot mazu, bet tomēr ieguldījumu, lai pasaulē būtu miers,» pauž Jēkaba ceļojumu direktors.

Arī tūrisma firmas Laimtūre mārketinga direktore Kristīne Kručkauskaite Neatkarīgajai teic, ka pagaidām neplāno atcelt braucienus uz Krieviju. Savukārt tūrisma firmas Kandagar direktore Inga Eida stāsta, ka kompānija uz Krieviju nerīko grupas braucienus, tāpēc arī neizskata iespējas pārtraukt tūristu nogādāšanu uz šo zemi.

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) jau 7. martā izplatījusi aicinājumus tūrisma operatoriem nejaukt politiku ar biznesu un drīzāk kopā ar Krievijas biznesa partneriem kļūt par miera nesējiem. ALTA ģenerālsekretāre Marina Paņkova Neatkarīgajai gan norāda, ka Impro ceļojumi paziņojums nav pretrunā ar ALTA nostāju. «Mēs nevienam neko nevaram aizliegt,» norādīja M. Paņkova.

Visnotaļ sarežģītā situācija Ukrainā, ir īpaši Krimas pussalā, gan nav mudinājusi nevienu no tūrisma speciālistiem nākt klajā ar paziņojumu Latvijas tūristiem drošības apsvērumu dēļ vismaz pagaidām nedoties ceļojumā uz Ukrainu. «Varbūt vajadzētu nogaidīt, līdz situācija stabilizējas,» norāda U. Alksnis. Viņš sarunā ar Neatkarīgo iesaka pagaidām atturēties no došanās uz Ukrainu, it īpaši uz Krimas pussalu. Un, ja ir vēlme atpūsties Melnās jūras kūrortā, tad priekšroku drošības apsvērumu dēļ labāk dot Bulgārijas kūrortiem un Sočiem. Bet U. Alksnis arī uzsver, ka Simferopolē situācija noteikti būs stabila un tūristiem nekas ļauns nedraudēs.

I. Eida Neatkarīgajai norāda, ka pašlaik pieprasījums pēc ceļojumiem uz Ukrainu ir apstājies. Ukraina kā tūristu galamērķis vienmēr bijusi pieprasīta vasarā un rudenī. Pēc viņas domām, situācija Krimā noteikti ietekmēs tūrismu šajā reģionā. Vismaz šo sezonu tūristu kritums būs jūtams. «Ja pie mums šobrīd atnāktu kāds un jautātu, vai varam palīdzēt nokļūt Krimā, būtu grūti, jo nav skaidrs – ir nepieciešama vīza vai nav,» par politikas ietekmi uz tūrismu stāsta I. Eida. Ukraina bezvīzu režīma dēļ bijusi viegli sasniedzams galamērķis, uz kuru cilvēki izvēlas doties arī pēdējā brīdī, taču šobrīd situācija noteikti mainīsies.

No politiskās krīzes vinnēs Baltkrievijas un, iespējams, arī Latvijas sanatorijas.

Ukraina bijusi arī populāra kā veselības tūrisma galamērķis – daudzi izvēlējušies doties turp uz sanatorijām. Tie cilvēki, kas pie šāda pakalpojuma ir pieraduši, pašlaik meklē alternatīvas Ukrainai. «Pēdējā laikā ir strauji palielinājusies interese par došanos uz Baltkrievijas sanatorijām,» uzsver I. Eida. Tā ka lielākie ieguvēji veselības tūrisma nozarē sakarā ar smago politisko situāciju Ukrainā un Krievijā notikti būs Baltkrievijas sanatorijas un, iespējams, arī rehabilitācijas centri Latvijā.

Kandagar direktore novērojusi, ka, par spīti politiskajai krīzei, arī ukraiņi turpina ceļot un labprāt dodas uz Latviju – izvēlas šeit pavadīt brīvdienas, arī domā jau par atvaļinājumu. Tā ka izejošais tūrisms Ukrainā noteikti nav apstājies.

Savukārt K. Kručkauskaite novērojusi, ka Laimtūrei samazinājies ienākošā tūrisma pieprasījums no ukraiņu puses, ko viņa saista ar politisko situāciju.

Pievienot komentāru