autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Sākusies ikgadējā akcija “Tīrības dienas”

Ar preses konferenci šodien, 29. septembrī, aizsākās ikgadējā akcija “Tīrības dienas”, kuras laikā iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas tiks aicinātas vairāk uzmanības pievērst vides sakopšanai pirms ziemas sezonas. Šogad “Tīrības dienas” veltītas ūdens tematikai, kas nozīmē, ka lielāka vērība tiks pievērsta ūdenstilpņu – upju, ezeru un to krastmalu sakopšanai, tajā pašā laikā novārtā neatstājot arī māju pagalmus, mežus un pļavas.

Preses konferencē piedalījās Latvijas Republikas Vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Eglājs, “Tīrības dienu” galvenā atbalstītāja, uzņēmuma “A.A.&Būvkompānijas” pārstāvis Arvīds Apfelbaums, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācijas Plānošanas un ekspertīzes daļas vadītājs, direktora vietnieks Andris Urtāns un “Tīrības dienu” organizatoru pārstāvis Alberts Jodis.

Šogad rudenī akcija “Tīrības dienas” norisināsies laikā no 29. septembra līdz oktobra beigām. Mēneša laikā sociāli atbildīgi uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kā arī jebkurš interesents aicināts iesaistīties talku organizēšanā, lai sakoptu Latvijas upju, ezeru un piejūras teritorijas. Akcijas laikā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta ūdens kvalitātei, notekūdeņu attīrīšanai un kvalitatīva dzeramā ūdens nodrošināšanas idejai.

“Akcija “Tīrības dienas” šogad norisinās jau trešo reizi. Sākotnējā akcijas iecere bija padarīt Latvijas valsts sakopšanu par regulāru un neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Veltot tīrīšanai tikai vienu dienu, pozitīvu rezultātu sasniegt ir ļoti grūti, jo mums ir jāmaina sabiedrības domāšana. Lai to panāktu “Tīrības dienas” tiek organizētas divas reizes gadā – mēnesi pavasarī un rudenī,” norāda “Tīrības dienu” organizatoru pārstāvis Alberts Jodis.

“Cilvēki mūsdienās arvien lielāku uzmanību pievērš materiālām vērtībām un bieži vien nepadomā par to, ko atstāj aiz sevis. Šī akcija ir neliels solis, kas mums palīdzētu sasniegt šo mērķi – dzīvot zaļākā sakoptākā Latvijā. Vēlētos, lai šī akcija lēnām nākotnē pāraugtu ikdienas praksē, lai tas būtu normāls ieradums, kad katrs atbild par to, kas paliek aiz viņa,” atzīmē Latvijas Republikas Vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Eglājs.

“Kad es dzirdēju, ka šīs “Tīrības dienas” būs saistītas ar ūdeni, ar upēm, es sapratu, ka mūsu uzņēmumam ir jāpiedalās obligāti, jo šobrīd aktīvi strādājam pie attīrīšanas iekārtu izbūves, kā arī darbojamies ūdenstūrisma jomā, dodot iespēju iedzīvotājiem kuģot pa Daugavu un citām upēm” atzīmē “Tīrības dienu” galvenā atbalstītāja, uzņēmuma “A.A.&Būvkompānijas” pārstāvis Arvīds Apfelbaums.

“Laivojot pa Latvijas upēm diemžēl nākas saskarties ar to, ka apdzīvotās vietās skaistās ainavas aizēno atkritumi, jeb 21. gadsimta kultūrslānis. Es zinu, ka mums ir super upes, ko varētu rādīt ārzemniekiem, ja vien šīs teritorijas būtu satīrītas. Tāpēc ir jāpiedalās. Arī mūsu uzņēmums iesaistīsies sakopšanas talkā, kas norisināsies teritorijā no Pļaviņām līdz Koknesei – sakopsim Daugavas labo krastu,” norāda Arvīds Apfelbaums, kas guvis pieredzi, kuģojot pa upēm Latvijā un ārvalstīs.

“Mūsu ārējā vide atspoguļo mūsu iekšējās vides sakārtotību. Kāda tā ir, to mēs redzam. Mums ir fantastiski resursi un daba, bet mēs to nespējam novērtēt, mēs skaistumu un bagātību braucam skatīties ārpus Latvijas. Mums ir 20 000 upes un 2 000 ezeri un katram no tiem ir savs vārds. “Tīrības dienas” varētu būt ļoti laba motivācija, lai visas upes būtu dabiskas, sakoptas un nekļūtu par upi bez nosaukuma. Šādu akciju ieguvums ir ne tikai sakoptie kvadrātmetri, bet arī piederības sajūtas veidošana – ka šo upīti esmu sakopis es, ka tas ir manu roku darbs,” skaidro Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācijas Plānošanas un ekspertīzes daļas vadītājs, direktora vietnieks Andris Urtāns.

“Lai veiksmīgi organizētu talkas nepietiek tikai ar pozitīvu ideju, nepieciešams arī uzņēmumu atbalsts, tādēļ ceram, ka arī uzņēmumi būs aktīvi, lai izrādītu savu labo gribu un atbalstītu talkot gribētājus – nodrošinātu atkritumu maisus, cimdus un citus palīglīdzekļus,” atzīmē Alberts Jodis.

Ikviens uzņēmums vai privātpersona, kas vēlas iesaistīties “Tīrības dienu” norisē, aicināti informāciju meklēt mājas lapā www.tiribasdienas.lv vai sazināties ar “Tīrības dienu biroju” – piedalies@tiribasdienas.lv. Cilvēki var pieteikties talkot, kļūt par akcijas atbalstītajiem, palīdzot organizēt talkas, kā arī ziņot par nesakoptām vietām Latvijā.

Autors: BNA

Pievienot komentāru