autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kultūrvietu telpas no 11. oktobra varēs apmeklēt, uzrādot Covid-19 sertifikātu

Valdības sēdē 28. septembrī pieņemtie Ministru kabineta (MK) noteikumi “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” – rudens drošības pasākumu kopums – nosaka, ka arī kultūras pakalpojumi telpās būs pieejami, tikai uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19, vīrusa pārslimošanu vai negatīvu testa rezultātu. Noteikumi stāsies spēkā š.g. 11. oktobrī.

Kā izņēmums ir paredzēts bibliotēkās reģistrētajiem lasītājiem nodrošināt individuālu grāmatu apmaiņu un iespēju lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai atbilstoši bibliotēkās noteiktajai kārtībai. Grāmatu apmaiņa ir būtiska, lai nodrošinātu mācību un studiju vajadzības.

“Kultūras nozarē ir ļoti augsts vakcinācijas aptveres procents, vairākās organizācijās tas jau tagad sasniedz 100 %. Nozare jau ir pielāgojusies darbam epidemioloģiski mainīgos apstākļos, jau vasarā aktīvi darbojoties zaļajā un dzeltenajā režīmā. Esmu pārliecināts, ka nelielās izmaiņas, kas no 11. oktobra tiks ieviestas, ar izpratni un atbalstu uztvers gan kultūras norišu rīkotāji, gan apmeklētāji,” uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Ikvienam iedzīvotājam bez prasības uzrādīt sertifikātu tiek saglabāta iespēja apmeklēt kultūrvietu ārtelpu teritorijas un dabas takas, ievērojot 2 metru distanci.

Kultūrvietās – muzejos, bibliotēkās, arhīvos, kultūras centros, mākslas galerijās, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātros, koncertzālēs, kā arī vietās, kur tiek organizēts amatiermākslas kolektīvu mēģinājums – arī darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem, tiks piemērota prasība strādāt ar sadarbspējīgiem vakcināciju, vīrusa pārslimošanu vai negatīva Covid-19 testa rezultātu apliecinošiem sertifikātiem.

Apmeklētāju skaits kultūrtelpās jānosaka, paredzot vienam apmeklētājam vai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem 10m2 no publiski pieejamās telpas platības.

Organizētos publiskos kultūras pasākumos atbilstoši iepriekš noteiktajai kārtībai apmeklētāji arī turpmāk varēs piedalīties vienīgi ar derīgiem sertifikātiem, kas apstiprina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu, vai pirms pasākuma veikta Covid-19 testa negatīvu rezultātu. Detalizētāka informācija organizatoriem un apmeklētājiem pieejama Kultūras ministrijas vadlīnijās par epidemioloģiski drošu publisko pasākumu norisi telpās un ārtelpās.

Vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas, tāpat kā līdz šim, varēs tikties epidemioloģiski drošajā – “zaļajā režīmā” – organizētos publiskos pasākumos bez skaita ierobežojuma, neievērojot 2 metru distanci un nelietojot mutes un deguna aizsegus.

Tāpat kā iepriekš kultūras un izklaides pasākumus t.s. “zaļajā režīmā” varēs apmeklēt pieaugušie ar Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, ņemot līdzi arī savus nepilngadīgos bērnus. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāspēj uzrādīt Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Ja šāda iespēja tiks paredzēta, pasākuma rīkotājam jānodrošina atsevišķs sektors, kurā ierādāmas vietas vecākiem ar tiem bērniem, kuri pasākumu apmeklē bez Covid-19 sertifikāta vai ar Covid-19 testēšanas sertifikātu. Minētajā sektorā jāievēro visi t.s. “dzeltenā režīma” pasākumu organizēšanā noteiktie drošības nosacījumi.

Organizētos pasākumos jaukta tipa publikai – daļēji drošajā, t.s. “dzeltenajā režīmā”- , kuros piedalās gan vakcinēti, gan Covid-19 pārslimojuši, gan pirms pasākuma Covid-19 testu veikuši apmeklētāji, uzrādot atbilstošu digitālo sertifikātu, pieļaujamais apmeklētāju skaits turpmāk noteikts līdz 300 personām telpās un 500 personām ārpus telpām.

Šādos pasākumos joprojām būs jāievēro iepriekš noteiktās drošības prasības:

  • pasākuma apmeklētājiem jāatrodas, fiksētās, personalizētās sēdvietās (blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā 2 personas, kuras nav no vienas mājsaimniecības, un ne vairāk kā 10 personas (tajā skaitā 4 pieaugušie un 6 bērni) no vienas mājsaimniecības);
  • starp katrām blakus esošajām attiecīgi divām vai vienas mājsaimniecības sēdvietām tiek nodrošināta ne mazāk kā 2 sēdvietu distance;
  • sēdvietas rindās tiek izkārtotas, nodrošinot 2 metru distancēšanos no priekšā un aizmugurē sēdošajiem;
    apmeklētāji, kas atrodas dažādos norobežotos telpas sektoros, savstarpēji nesatiekas,
    nedrīkst pieļaut apmeklētāju / personāla drūzmēšanos, jānodrošina 2 metru distances ievērošana ārpus sēdvietām;
  • pasākuma rīkotājs nodrošina biļešu personalizāciju. Personalizācija ietver šādu informāciju par apmeklētāju: vārds, uzvārds, kontakttālrunis, konkrētā sēdvieta pasākumā. Informāciju pasākuma rīkotājs glabā 1 mēnesi un to nodot Slimību profilakses un kontroles centram pēc tā pieprasījuma.
  • Mutes un deguna aizsegs apmeklētājiem jālieto pasākumos, kuri notiek telpās, bet nav jālieto pasākumos ārpus telpām.
  • Saglabājas esošais regulējums arī epidemioloģisko prasību nodrošināšanai plašsaziņas līdzekļu raidījumos – mutes un deguna aizsegu var nelietot persona, kurai ir derīgs sadarbspējīgs sertifikāts, un, ja raidījumā piedalās ne vairāk kā 30 dalībnieki vai vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 10 m2 no raidījuma telpas platības. Ja iespējams, starp raidījuma dalībniekiem nodrošināma 2 metru distance.

Noteikumi paredz, ka amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos iekštelpās varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu. Savukārt bērnu un jauniešu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos iekštelpās varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, kā arī rutīnas skrīninga testu.

Precizēts, ka mēģinājumos 2 metru distanci var neievērot dejas apguves laikā. Mutes un deguna aizsegus var nelietot, dziedot, spēlējot pūšaminstrumentu un dejojot. Noteikumi paredz individuālas nodarbības amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kuriem nav sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts. Mēģinājumos būs jānodrošina dalībnieku reģistrācija.

The post Kultūrvietu telpas no 11. oktobra varēs apmeklēt, uzrādot Covid-19 sertifikātu first appeared on Nozare.info.

Pievienot komentāru