autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

ASV medijs: Latvija ir Eiropas vislabāk slēptais noslēpums

rundaleASV medijs «Huffington Post» bieži meklē pasaules skaistākās un aizraujošākās vietas. Salīdzinoši nesen šis medijs pievērsās Norvēģijai, bet nu ir atrasts jauns galamērķis – tā ir Latvija.

Tiek atzīmēts, ka Latvijas vēsture ir ļoti sarežģīta. Pēc Padomju Savienības sabrukuma 1991.gadā Latvija ir pielikusi milzīgas pūles, lai atgūtu savu «seju» – pēc amerikāņu medija domām, Latvijai tas ir veiksmīgi izdevies, raksta Apollo.lv.

Droši vien daudzi Latviju nekad nav apsvēruši iekļaut savu ceļojumu galamērķos, taču «Huffington Post» piedāvā 18 iemeslus, kas liks uz Latviju atbraukt ikvienam un kāpēc Latvija ir Eiropas labāk glabātais noslēpums.

1.Rīga ir pilnībā satriecoša pilsēta. Un vēl – tā ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Vislabāk Rīga ir pazīstama ar savu arhitektūru, multikulturālo mantojumu un muzejiem. Tiek atzīmēts, ka Rīgas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

2.Pusē Latvijas teritorijas ir neskarti meži. Latvijas neskartā daba nedaudz atgādina Skandināvijas valstīs esošo dabu. Latvijā ir pludmales, parki, meži, un ļoti daudz neskartās dabas, kuru ir iespējams apmeklēt. Tā kā iedzīvotāju blīvums Latvijā nav liels, tāpēc ir veiksmīgi izdevies saglabāt dabu neskartu, kas Latviju padara par pievilcīgu ekotūrisma galamērķi.

3.Latvijas četri nacionālie parki ir ļoti skaisti. Gaujas Nacionālais parks piesaista visvairāk apmeklētājus. Tas atrodas Gaujas ielejā un parkā ir vairāk nekā 500 dažādi kultūras un vēstures pieminekļu.

4.Siguldas pilsdrupas ir iespaidīga vēstures lieciniece. Siguldas pilsēta ir pilna ar vēsturiskiem un dabas brīnumiem, bet šī pils ir «īsts dārgums».

5.Jūrmalas zilie Baltijas jūras ūdeņi ir vieni no skaistākajiem, kādus jebkad būs iespējams redzēt. Tāpat Jūrmala piedāvā baltu kvarca smilšu pludmali un priežu mežus. Tiesa, šeit amerikāņu medijs kļūdaini raksta, ka Jūrmala atrodas uz pussalas un pilsētā ir pieejami termālie ūdeņi.

6.Latvija ir Ventas rumbas mājvieta. Ventas rumba ir Eiropas platākais ūdenskritums, un tas izskatās maģiski. Lai arī tas nav īpaši augsts, bet tas ir 249 metrus plats.

7.Aglonas Bazilika ir vienkārši satriecoša. Bazilika ir celta 18.gadsimta beigās, un tā pati par sevi ir iespaidīgs mākslas darbs.

8.Kolkasrags ir vieta, kur satiekas divas jūras. Šī vieta ir nomaļa, dramatiska, taču tanī pašā laikā ļoti skaista. Šajā vietā atrodas gan Baltijas jūra, gan Rīgas jūras līcis. Vasarā Kolkasrags ir galamērķis gan peldētājiem, gan sērfotājiem. Savukārt pavasarī un rudenī tas ir putnu vērotāju galamērķis, jo šeit var novērot migrējošos putnus.

9.Turaidas muzejrezervāts aptver vairāk nekā 40 hektāru lielu platību ar dažādiem arheoloģiskiem un vēsturiskiem pieminekļiem.

10.Rundāles pils ir gandrīz kā pasaku pils. Šī pils reiz bijusi Kurzemes barona Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence, taču šodien pils aicina apmeklēt visas tā telpas un izstādes, kā arī brīnišķīgo pils dārzu.

11.Gūtmaņa ala ir augstākā ala Latvijā un Baltijas valstīs. Tāpat šeit ir dažādi gravējumi vēl no 17.gadsimta.

12.Cēsu vecpilsēta ir saglabājusies neskarta kopš viduslaikiem. Cēsu mākslas un vēstures muzejs ir viens no vecākajiem muzejiem Latvijā.

13.Zilā karoga pludmale un nelielā Liepājas pilsēta ir lielisks galamērķis atpūtniekiem. Kad ir apnikusi pludmale, ir iespējams doties nedaudz biedējošā ekskursijā uz Karostas cietumu.

14.Rāznas Nacionālais parks ir izveidots vien dēļ brīnišķīgā Rāznas ezera. Parks piedāvā elpu aizraujošas ainavas un skatu uz Latgali.

15.Jūrkalnes stāvkrasts ir ideāla vieta, kurā cilvēka neskartais krasts piedāvā saplūst ar dabu.

16.Tāpat Latvijā ir iespējams apmeklēt vietu, kas Aukstā kara laikos bija ļoti nozīmīga – Irbenes Radioteleskops, ar kura palīdzību tika spiegoti rietumi.

17.Latvijas dziesmu un deju svētki ir episki. Pirmie dziesmu svētki notika 1873.gadā un tagad tie notiek ikkatrus piecus gadus. Šeit sastopami tūkstošiem dziedātāju un dejotāju no visas valsts.

18.Latvijā ir pilnīgi viss. Neskarta daba, skaistas pilsētas un bagātīgs kultūras mantojums. Latvijā katram ir kaut kas, ko atrast sev.

Pievienot komentāru